Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Temat kryptowalut jest z pewnością dobrze znany osobom, które interesują się niestandardowymi sposobami na inwestowanie pieniędzy. Na świecie istnieje ich już bardzo wiele i ciągle przybywa. Najbardziej znaną jest Bitcoin, który powstał jako pierwszy i zaskakiwał swoimi dużymi skokami wartości. Ludzie, którzy w odpowiednim momencie zainwestowali gotówkę w Bitcoin mogli się cieszyć ogromnymi zyskami.

Czy da się na tym dalej zarabiać? Czy jest to ryzykowne? Na te jak i na inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.


Znalezione obrazy dla zapytania: kryptowaluty"1. Co to jest kryptowaluta?

Krótko mówiąc jest to waluta wirtualna. Jej posiadać ma ją na swoim komputerze lub w aplikacji na smartfonie. Każda z nich posiada swój własny unikalny kod. Jest to zabezpieczenie przed kopiowaniem czy wielokrotnym używaniem jej.

Rynek kryptowalut cechuje się dość dużo wolnością. Nie ma żadnej instytucji kontrolującej ten rynek. Wartości kryptowalut są kształtowane tylko i wyłącznie przez mechanizmy rynkowe. 

Nie ma również możliwości blokady konta kryptowalutowego, czy zajęcia komorniczego.


2. Najpopularniejsza kryptowaluta.

#1. BITCOIN

Najpopularniejszą walutą jest - większości znany - Bitcoin. Powstała w 2008 roku, jednak jej twórca nie jest znany. Pierwszy nagły skok wartości tej wirtualnej waluty nastąpił w połowie 2011 roku. Kiedy to wartość wzrosła z 1 dolara na 10.

W 2013 roku było to już 250 dolarów, a w 2017 roku to 1000 dolarów, obecnie jest to już ponad 9000 tysięcy dolarów. Oczywiście w tym czasie notował również spadki, jednak przez większy okres czasu miał tendencję wzrostową.
3. Czy opłaca się inwestować?


W ostatnich miesiącach wzrost notowań bitcoina zdecydowanie wyhamował. Wciąż jest spore zainteresowanie nim. Sceptycy ostrzegają, że niedługo, gdy zainteresowanie zmalenie ceny kryptowalut szybko spadną. 

Ponadto ci co w ostatnim czasie inwestowali w kryptowaluty, zachęceni wysoką w tej wartością  mogą zdecydować się na sprzedaż przez co ucierpi cena Bitcoina oraz innych kryptowalut.


Podsumowanie.


Jest to kwestia bardzo trudna do oceny czy warto inwestować w tego typu rzeczy. Na pewno potrzebny jest do tego wnikliwy reaserch i nauka zjawisk zachodzących na tym rynku. 
Jednocześnie zaznaczam, że ten wpis jest tylko przybliżeniem tego tematu i ani nie zachęca do inwestowania w kryptowaluty, ani nie zniechęca do tego.

Dziękuje za przeczytanie do końca. Proszę o udostępnienie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego ceny paliw są tak wysokie?

Z czego zarabia twórca na Youtube? *300 tysięcy miesięcznie*

TOP 4 najlepszych metod na zarabianie pieniędzy w łatwy sposób.